niedziela, 6 maja 2018

Wyzwania na finiszu, czyli TIKowanie na pożegnanie

     Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, więc tradycyjnie rozpoczął się coroczny wyścig, gdy metę widać na horyzoncie - szczególnie III klasy gimnazjum starają się o jak najwyższe oceny. Oczywiście wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu stworzyłam dla swoich uczniów wyzwania, które pozwalają podnieść ocenę.


      Moi wychowankowie przyzwyczajeni są do mierzenia się z nowoczesnymi technologiami na jezyku polskim i traktują je jako narzędzia do prezentacji efektów swojej pracy. Z doświadczenia też wiem, iż mimo dużego obycia z aplikacjami i przebywania w wirtualnej rzeczywistości, uczniowie często nie znają i nie używają ciekawych narzędzi, które pomagaja im atrakcyjnie "sprzedać" pomysły. W tym roku zaproponowałam taki oto zestaw wyzwań:

      Jak zwykle zresztą uczniowie mogą proponować własne inicjatywy (tak, ukochane Kahooty i opowiadania na Wattpadzie również wchodzą w grę).
     Staram się urozmaicać zestaw zadań i wyzwań, których podejmuje się młodzież, jak również dawać im motywację do poznawania aplikacji ułatwiających gromadzenie i prezentowanie treści. Według mnie nowoczesne technologie nie zabijają w dzieciach kreatywności, przenoszą ją raczej w inną przestrzeń. Zresztą sytuacji edukacyjnych wspomagających kreatywność bez użycia technologii nie brakuje nam na co dzień.

 Kasia Polak

1 komentarz: