środa, 18 kwietnia 2018

Interaktywnie i TiKowo

Odkąd zaprzyjaźniłam się z platformą Sutori, staram się wykorzystywać ją w czasie lekcji. Daje ona spore możliwości, jeśli chodzi o umieszczanie różnych treści, a opiera się na osi, na której zawieszać można linki, obrazy, tekst, czy filmy. Idealnie nadaje się więc na lekcje podsumowujące. Jest prosta w obsłudze i intuicyjna. Przez początkowy okres uzytkowania daje dostęp do wszystkich elementów, później tylko kilku, co i tak pozwala na przygotowanie ciekawej lekcji lub prezentacji.
Znalezione obrazy dla zapytania sutori

Kilka moich lekcji opartych na tej stronie internetowej zamieszczam poniżej. Jedna z nich to powtórka z czasów PRL-u, będąca wprowadzeniem w te barwne czasy. [Tu] mozna zobaczyć, co zaproponowałam uczniom.  Bardzo żywo reagowali szczególnie na filmy. Inną lekcją była ta przeprowadzona w ramach Tygodnia Języka Polskiego w naszej szkole - [tu] zaproponowałam im bliższe przyjrzenie się gwarze białostockiej, którą, jak sie okazało, w większości znaja i stosują. Jeszcze innym sposobem zastosowania Sutori może być pomysł na odwrócenie lekcji i zaaranżowanie jej w formie wirtualnego Escape Roomu - tak też było z zajęciami podsumowującymi wiedzę o środkach poetyckich.
 Zaletą takiej lekcji jest możliwość dopasowania jej do tempa pracy i poziomu dociekliwości oraz zainteresowania uczniów. W trakcie zajęć decydujemy, które treści wybrać, a linki i materiały do nich mamy pod ręką na zgrabnej osi. Również możemy zastosować ją jako zadanie domowe, czy pomysł na prezentację treści. Polecam.
Kasia Polak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz