niedziela, 16 października 2016

Wielki heros - wielka forma


    Dwanaście prac Heraklesa idealnie nadaje się do klasowego komiksu. Pierwsza klasa podeszła do tego zadania z ogromnym zapałem, szczególnie, gdy wyciągnęłam wielką rolkę papieru, przypominającą tapetę.      
       Połączyliśmy ławki w długi rząd, tak, że zajął całą długość sali, a uczniowie zajęli miejsca po dwóch stronach. Ich zadaniem było narysowanie w  komiksowej formie kolejnych prac znanego mitologicznego herosa. Otrzymali ode mnie odpowiednie fragmenty Mitologii i zapoznali się z nimi.
        Wówczas z pomocą przyszła rolka papieru do rysowania z Ikei. Wydzieliłam granice kolejnych okienek komiksu i rysownicy wpadli w wir pracy. Po skończeniu dzieła każdy opowiedział, co narysował i ocenił, z jakim wyzwaniem musiał się zmierzyć Herakles.

        Teraz olbrzymi komiks czeka na miejsce do zawieszenia....Może korytarz szkolny?

Kasia Polak

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny pomysł :). A jak się nie ma rolki (albo nie chce kasy wydawać), to myślę, że można posklejać pojedyncze kartki w jedną długą :). Będzie tylko trochę mniej fajnie, ale taniej :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też myślę, że zdecydowanie warto pozwolić całej klasie usiąść do jednego wielkiego projektu. Myślałam najpierw o klejeniu kartek :)

      Usuń