wtorek, 4 października 2016

Dzień w Kropki

       Za nami Międzynarodowy Dzień Kropki. Jak go obchodziliśmy? Na języku polskim obejrzeliśmy dwa krótkie filmy, jeden animowany o małej Vashti "The Dot", drugi  to dający do myślenia film Włodka Markowicza "Kropki". Każda lekcja zaczęła się od wejścia przez kropkowy portal, żeby uczniowie wiedzieli, że nie jest to dzień zwykły w szkole.

       Później były już same kropkowe aktywności. Pracowaliśmy np. nad rozszyfrowywaniem informacji zakodowanych w języku Braille'a. Stworzyliśmy mapę myśli o  kropce i jej znaczeniu. Hitem okazała się jednak lekcja kropkowej magii. Wystarczyła aplikacja Quiver i zaprojektowane przez uczniów kropki ożyły.
       Na pożegnanie każdy mógł wcisnąć przycisk wydający bardzo głośny dźwięk (oczywiście w kształcie kropy) w ulubionym kolorze.
      Na korytarzu czekały plakaty z karteczkami do zrywania i plakat zachęcający do chwalenia się sobą.  Zdecydowanie udany dzień i z pewnością potrzebny w każdej szkole.

Kasia Polak

1 komentarz:

  1. Alfabet Braille'a jest dziś powszechnie używany na całym świecie i stał się podstawowym narzędziem w edukacji osób niewidomych i słabowidzących.
    http://oznakowanie-dla-niewidomych.pl

    OdpowiedzUsuń