sobota, 6 sierpnia 2016

Kwadramowy komizm

          "Zemsta" najlepiej smakuje na... kwadramowo. Tym razem o tym, co śmieszy w kolorowej, trójwymiarowej odsłonie. Po przypomnieniu rodzajów komizmu uczniowie zabrali się za tworzenie kwadram. Jest to moim zdaniem bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób przestrzennego zaprezentowania efektów pracy. Nadaje się  do opracowania prawie każdego tematu. Instrukcję wykonania znaleźć można tutaj(tu), a zastosowania ma naprawdę niezliczone.

          Czteroosobowe grupy podzieliły między siebie bohaterów komedii: Papkina, Podstolinę, Rejenta i Cześnika i zaczęły pracę. Po krótkiej części instruktażowej powstały szkielety kwadram.

          Teraz najtrudniejsze: na podstawie "Zemsty" należało na trzech niewielkich powierzchniach użytkowych zmieścić przykłady każdego rodzaju komizmu. Przy komizmie słownym/języka uczniowie mieli też zapisać wyszukany w książce cytat. Oczywiście konsultowanie się z nauczycielem i podpytywanie kolegów jak najbardziej wskazane.


       Po burzliwej walce z czasem, tekstem "Zemsty" i własną (nie)wiedzą wystarczyło tylko skleić kolejne elementy (klejenie kwadramowych cząstek koniecznie zostawcie na koniec) i naszym oczom ukazały się takie właśnie cudeńka. Każda grupa z dumą i satysfakcją oddawała skończone dzieła. Polecam.
  Kasia Polak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz