niedziela, 15 października 2017

Lista przebojów

      Faza testowania aplikacji Smule zakończona - juz wiem, że to będzie przyjaźń na lata. Szczególnie z jedną z moich faworytek w tej stajni - Songify. Ta niepozorna aplikacja kryje w sobie nieskończone możliwości.


      Nie od dziś wiadomo, że muzyka wspomaga proces uczenia się. Koniecznie należy to wykorzystać. Pierwsze zastosowanie aplikacji, zmieniającej kilka wypowiedzianych do telefonu słów w piosenkę, już mam. Razem z uczniami klasy 4 stworzymy ortograficzną listę przebojów. Będziemy słuchać nagranych przez nas utworów na lekcji i w domu, po czym co jakiś czas zrobimy głosowanie na ortograficzny przebój. Dzieci same będą zgłaszać swoje nagrania do listy ortohitów.
      Na szczęście aplikacja Smule Songify (link) (polecam apkę na telefon komórkowy - ma bardzo dużo darmowych utworów) pozwala w 10 sekund stworzyć piosenkę, więc wystarczy wymyslić krótką rymowankę, nagrać ją na telefon, dobrać odpowiednią aranżację i zapisać... Takie proste! 
      Próbki, bedące wynikiem piętnastominutowej zabawy, umieszczam poniżej:


     Teoretycznie można dzieki Smule uczyć się wszystkiego, byle stworzyć krótki, wpadający w pamięć tekst - wystarczy chwila i przebój gotowy. Wykorzystam Songify niebawem również do tworzenia muzycznych wizytówek bohaterów literackich, treści gramatycznych, powtórzeń działów, jako wyzwania dla uczniów... zastosowania mnożą się same. Nade wszystko zabawa Smule Songify to czysta przyjemność. I każdy, jak się okazuje, śpiewać może... zawsze lepiej, nigdy gorzej.

Kasia Polak

1 komentarz: